Version

Schedule

  • Sport
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • Mo
  • Tu
  • We
  • Tu
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • Mo
  • Tu
  • We
  • Tu
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8 

    Saturday, March 8

    • 10:00Women's Downhill - Visually Impaired
    • 10:15Women's Downhill - Standing
    • 10:35Women's Downhill - Sitting
    • 10:50Men's Downhill - Visually Impaired
    • 11:10Men's Downhill - Standing
    • 11:50Men's Downhill - Sitting
  • 9 

    Sunday, March 9

    • 10:00Men's Super-G - Visually Impaired
    • 10:20Men's Super-G - Standing
    • 11:15Men's Super-G - Sitting
  • 10 

    Monday, March 10

    • 10:00Women's Super-G - Visually Impaired
    • 10:20Women's Super-G - Standing
    • 10:55Women's Super-G - Sitting
  • 11 

    Tuesday, March 11

    • 09:30Women's Super Combined Downhill, Visually Impaired
    • 09:45Women's Super Combined Downhill, Standing
    • 10:10Women's Super Combined Downhill, Sitting
    • 10:25Men's Super Combined Downhill, Visually Impaired
    • 10:50Men's Super Combined Downhill, Standing
    • 11:30Men's Super Combined Downhill, Sitting
    • 15:30Women's Super Combined Slalom, Visually Impaired
    • 15:40Women's Super Combined Slalom, Standing
    • 16:00Women's Super Combined Slalom, Sitting
    • 16:10Men's Super Combined Slalom, Visually Impaired
    • 16:30Men's Super Combined Slalom, Standing
    • 17:05Men's Super Combined Slalom, Sitting
  • 12
  • 13 

    Thursday, March 13

    • 16:00Men's Slalom 1st Run - Visually Impaired
    • 16:15Men's Slalom 1st Run - Standing
    • 16:55Men's Slalom 1st Run - Sitting
    • 19:00Men's Slalom 2nd Run - Visually Impaired
    • 19:10Men's Slalom 2nd Run - Standing
    • 19:35Men's Slalom 2nd Run - Sitting
  • 14 

    Friday, March 14

    • 10:00Men's Para Snowboard Cross - Standing
    • 10:00Women's Para Snowboard Cross - Standing
    • 16:00Women's Slalom 1st Run - Visually Impaired
    • 16:15Women's Slalom 1st Run - Standing
    • 16:40Women's Slalom 1st Run - Sitting
    • 19:00Women's Slalom 2nd Run - Visually Impaired
    • 19:10Women's Slalom 2nd Run - Standing
    • 19:30Women's Slalom 2nd Run - Sitting
  • 15 

    Saturday, March 15

    • 09:30Men's Giant Slalom 1st Run - Visually Impaired
    • 09:55Men's Giant Slalom 1st Run - Standing
    • 10:45Men's Giant Slalom 1st Run - Sitting
    • 13:00Men's Giant Slalom 2nd Run - Visually Impaired
    • 13:20Men's Giant Slalom 2nd Run - Standing
    • 13:55Men's Giant Slalom 2nd Run - Sitting
  • 16 

    Sunday, March 16

    • 09:30Women's Giant Slalom 1st Run - Visually Impaired
    • 09:55Women's Giant Slalom 1st Run - Standing
    • 10:35Women's Giant Slalom 1st Run - Sitting
    • 13:00Women's Giant Slalom 2nd Run - Visually Impaired
    • 13:15Women's Giant Slalom 2nd Run - Standing
    • 13:45Women's Giant Slalom 2nd Run - Sitting
  • Mo
  • Tu
  • We
  • Tu
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8 

    Saturday, March 8

    • 10:00Women's 6km - Sitting
    • 10:25Men's 7.5km - Sitting
    • 12:00Women's 6km - Standing
    • 12:15Men's 7.5km - Standing
    • 13:05Women's 6km - Visually Impaired
    • 13:44Men's 7.5km - Visually Impaired
  • 9
  • 10
  • 11 

    Tuesday, March 11

    • 10:00Women's 10km - Sitting
    • 10:48Men's 12.5km - Sitting
    • 13:00Women's 10km - Standing
    • 13:20Men's 12.5km - Standing
    • 14:30Women's 10km - Visually Impaired
    • 14:45Men's 12.5km - Visually Impaired
  • 12
  • 13
  • 14 

    Friday, March 14

    • 10:00Men's 15km - Sitting
    • 10:20Women's 12.5km - Sitting
    • 12:30Men's 15km - Standing
    • 13:58Women's 12.5km - Standing
    • 15:20Men's 15km - Visually Impaired
    • 15:25Women's 12.5km - Visually Impaired
  • 15
  • 16
  • Mo
  • Tu
  • We
  • Tu
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8 

    Saturday, March 8

    • 09:30Round Robin Session 1, RUS - CHN
    • 09:30Round Robin Session 1, KOR - NOR
    • 09:30Round Robin Session 1, CAN - GBR
    • 09:30Round Robin Session 1, SVK - USA
    • 15:30Round Robin Session 2, SWE - FIN
    • 15:30Round Robin Session 2, CAN - RUS
    • 15:30Round Robin Session 2, USA - KOR
    • 15:30Round Robin Session 2, NOR - CHN
  • 9 

    Sunday, March 9

    • 09:30Round Robin Session 3, USA - NOR
    • 09:30Round Robin Session 3, SWE - GBR
    • 09:30Round Robin Session 3, CHN - SVK
    • 09:30Round Robin Session 3, FIN - RUS
    • 15:30Round Robin Session 4, CAN - SWE
    • 15:30Round Robin Session 4, FIN - SVK
    • 15:30Round Robin Session 4, GBR - KOR
  • 10 

    Monday, March 10

    • 09:30Round Robin Session 5, KOR - RUS
    • 09:30Round Robin Session 5, USA - CAN
    • 09:30Round Robin Session 5, FIN - NOR
    • 09:30Round Robin Session 5, CHN - SWE
    • 15:30Round Robin Session 6, SVK - GBR
    • 15:30Round Robin Session 6, KOR - CHN
    • 15:30Round Robin Session 6, RUS - USA
    • 15:30Round Robin Session 6, CAN - NOR
  • 11 

    Tuesday, March 11

    • 09:30Round Robin Session 7, RUS - SWE
    • 09:30Round Robin Session 7, GBR - FIN
    • 09:30Round Robin Session 7, KOR - SVK
    • 15:30Round Robin Session 8, CHN - CAN
    • 15:30Round Robin Session 8, NOR - GBR
    • 15:30Round Robin Session 8, SWE - SVK
    • 15:30Round Robin Session 8, USA - FIN
  • 12 

    Wednesday, March 12

    • 09:30Round Robin Session 9, NOR - SVK
    • 09:30Round Robin Session 9, CAN - KOR
    • 09:30Round Robin Session 9, USA - CHN
    • 09:30Round Robin Session 9, RUS - GBR
    • 15:30Round Robin Session 10, SWE - USA
    • 15:30Round Robin Session 10, CHN - FIN
    • 15:30Round Robin Session 10, NOR - RUS
  • 13 

    Thursday, March 13

    • 09:30Round Robin Session 11, FIN - KOR
    • 09:30Round Robin Session 11, GBR - USA
    • 09:30Round Robin Session 11, SVK - CAN
    • 09:30Round Robin Session 11, SWE - NOR
    • 15:30Round Robin Session 12, GBR - CHN
    • 15:30Round Robin Session 12, SVK - RUS
    • 15:30Round Robin Session 12, KOR - SWE
    • 15:30Round Robin Session 12, FIN - CAN
  • 14 

    Friday, March 14

    • 09:00Tie-breaker Session (if needed)
    • 14:00Tie-breaker Session (if needed)
    • 19:00Tie-breaker Session (if needed)
  • 15 

    Saturday, March 15

    • 09:30Semifinal
    • 09:30Semifinal
    • 15:30Gold Medal Game
    • 15:30Bronze Medal Game
  • 16
  • Mo
  • Tu
  • We
  • Tu
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8 

    Saturday, March 8

    • 09:30Preliminary Round - Group A, CZE - NOR
    • 13:00Preliminary Round - Group A, CAN - SWE
    • 16:30Preliminary Round - Group B, USA - ITA
    • 20:00Preliminary Round - Group B, RUS - KOR
  • 9 

    Sunday, March 9

    • 09:30Preliminary Round - Group A, CZE - SWE
    • 13:00Preliminary Round - Group A, CAN - NOR
    • 16:30Preliminary Round - Group B, USA - KOR
    • 20:00Preliminary Round - Group B, RUS - ITA
  • 10
  • 11 

    Tuesday, March 11

    • 09:30Preliminary Round - Group B, KOR - ITA
    • 13:00Preliminary Round - Group A, NOR - SWE
    • 16:30Preliminary Round - Group B, USA - RUS
    • 20:00Preliminary Round - Group A, CAN - CZE
  • 12 

    Wednesday, March 12

    • 16:00Classifications (5-8)
    • 20:00Classifications (5-8)
  • 13 

    Thursday, March 13

    • 13:00Play-offs Semifinals
    • 20:00Play-offs Semifinals
  • 14 

    Friday, March 14

    • 13:00Classifications (7-8)
    • 20:00Classifications (5-6)
  • 15 

    Saturday, March 15

    • 13:00Bronze Medal Game
    • 20:00Gold Medal Game
  • 16
  • Mo
  • Tu
  • We
  • Tu
  • Fr
  • Sa
  • Su
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9 

    Sunday, March 9

    • 10:00Men's 15km, Sitting
    • 12:30Women's 12km, Sitting
  • 10 

    Monday, March 10

    • 10:00Men's 20km Classic, Standing
    • 11:00Men's 20km Classic, Visually Impaired
    • 12:55Women's 15km Classic Standing
    • 13:20Women's 15km Classic, Visually Impaired
  • 11
  • 12 

    Wednesday, March 12

    • 10:00Men's 1 km Sprint Qualification, Sitting
    • 10:20Women's 1km Sprint Qualification, Sitting
    • 10:37Men's 1 km Sprint Free Qualification, Standing
    • 10:57Women's 1km Sprint Free Qualification, Standing
    • 11:16Men's 1km Sprint Free Qualification, Visually Impaired
    • 11:28Women's 1km Sprint Free Qualification, Visually Impaired
    • 12:30Men's 1 km Sprint Semifinals, Sitting
    • 12:40Women's 1km Sprint Semifinals, Sitting
    • 12:51Men's 1 km Sprint Free Semifinals, Standing
    • 13:01Women's 1km Sprint Free Semifinals, Standing
    • 13:12Men's 1km Sprint Free Semifinals, Visually Impaired
    • 13:22Women's 1km Sprint Free Semifinals, Visually Impaired
    • 13:48Men's 1 km Sprint Final, Sitting
    • 13:57Women's 1km Sprint Final, Sitting
    • 14:06Men's 1 km Sprint Free Final, Standing
    • 14:15Women's 1km Sprint Free Final, Standing
    • 14:24Men's 1km Sprint Free Final, Visually Impaired
    • 14:33Women's 1km Sprint Free Final, Visually Impaired
  • 13
  • 14
  • 15 

    Saturday, March 15

    • 10:004x2.5km Mixed Relay
    • 12:004x2.5km Open Relay
  • 16 

    Sunday, March 16

    • 10:00Men's 10km Free, Standing
    • 10:20Men's 10km Free, Visually Impaired
    • 11:23Women's 5km Free, Standing,
    • 11:40Women's 5km Free, Visually Impaired
    • 12:30Women's 5km, Sitting
    • 12:45Men's 10km, Sitting